Ankara Güzellik Merkezleri
Site içi arama
Eryaman'da Firma Ara
{Ana Sayfa }    {Güzellik İpuçları }    { Reklam }    {İletişim }
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara'da Güzellik Haberleri

Tarih : 3.12.2011 12:53:53 Bu haberi 9.472 kişi okudu.

Saç Bakımı & Tüm Bildiklerim...
Bana sıkça sorulan konulardan biri de, Saçların için özel kullandığın şeyler var mı?, Saçların nasıl bu kadar sağlıklı ? vb ...


Nicedir taslaklarımda tamamlanmayı bekleyen bu yazıyı artık yayına sokma zamanı !


Bir insan evladının saçına 4 kutu boya gider mi yahu?
Evet, o insan evladı benim işte :/
Hani evde kendimiz boyasak, '' siz becerememişsiniz'' dersiniz ama kuaförde boyanan saç için aynı şeyi söyleyebileceğinizi sanmıyorum
:)

- '' bu işler yapısal,gensel '' gibi annaanne sözcükleri kurmayın sakın ! Benim kardeşimin saçlarım tüy gibi, incecik ...
Herşey sevgi ile başlıyor!!!

...
Kadınların saçı en çok yazın mı yoksa kışın mı yıpranır sizce ? Güneş kadar sıcak havanın da saçımızda etkisi var mı?
Bence her ikisi de...
Saçı kışın nadasa bırakmak en doğrusu.. Kış boyu yapılan bakımlar, doğal maskeler yaza saçı yeniliyor, yaz geldiğinde ise deniz, güneş derken saç alt üst oluyor ! Bu arada denge çoook önemli.
 
 
Ben senelerdir saçlarımı bir çok renge sokup, açıcılara çok kes maruz kalan biri olarak hep şunu savunuyorum;
'' Boya saçı büyük oranda yıpratmaz! Ancak üst üste yapılan boya işlemleri hariç !! Saçın en büyük düşmanı açıcılar ve yüksek oranlı amonyak içeren boyalardır. ''
 
Bundan 2 sene önce inanılmaz ani bir karar ile saçlarımı bayrak kırmızısı yaptırdım. Düşünün simsiyah bir saç tek günde nasıl döner bu renge ???
 
 
 
 
Tabi ki yanarak! Up uzun saçlarım enseme düştüğünden beri saçlarımı kurutmuyorum bile .......
( Burada gördüğünüz saçlarım değil çıt çıt' larım )
 
Hem saç uzatan hem inanılmaz bakım yapan bitkiler konusunda akademik araştırmaları olan birinden aldığım bir bakım yağı tarifini paylaşayım sizlerle sonrasında hızlı hızlı anlamaya devam . . .
 
Gerekli Olan Malzemeler ,
  • Eczaneden saf, asitsiz zeytinyağı,
  • Aktar yada kuruyemişcilerden iğde ( zeytine benzer, dışını soyduğunuzda içi tüylüdür) ,
  • Sarımsak
Miktarlar yapmak istediğiniz büyüklüğe göre değişiyor!
 
 
 
bu karışı cam kavonoz ' da oda sıcaklığından daha yüksek sıcaklıkta 3 ay kadar bekletiyorsunuz... haftada bir çalkayın mutlaka ! Bekletme süresi bitince saç dipleri ve tüm saça uygulayıp, 45 dk bekletip yıkıyorsunuz... Ben 15 günde bir yaptım bu uygulamayı, bazen ayda bir oldu ama gerçekten saçlarımı güçlendirdiği için ona kefilim.
 
 
 
Başta da belirttiğim gibi saçlarıma bebek gibi bakıyor, duştan sonra kurutmuyorum bile! Tek özel formülüm ise bu karışım idi ...
Çok nadir, fön, maşa işlemi yaptırıyorum. Eğer zorunluluğum varsa mutlaka saçı saracak koruyucular kullanıyorum...
 
 
 
 
Biliyorsunuz '' gliserin '' saç için en önemli etken madde ! Dikkat etmek gereken hayvansal değil, bitkisel gliserin içeren ürün kullanımı olmalı! Çünkü uzmanlar hayvansalları önermiyorlar. Saf Gliserin olarak piyasada bulabilirsiniz.
 
 
Saçlarımı yılda 3 kez kestiriyorum, bunu da 12 ayı 3'e bölerek buldum :) Batıl inanç belki ama erkek kuaförlerin kestiği saçların çok daha hızlı ve sağlıklı uzadığına inandığımdan muhakkak bir bayandan çok erkeğe kestirmeyi tercih ediyorum. Unutmadan konu saç kesimine gelmişken, saçlarını asla ustura ile kestirmeyin, katlı bile olsa kesiminiz!!! Çünkü ustura kırıklarınızı aldırmaya gittiğiniz saçlarınızı daha çok kırıyor! Sıcak makas tekniğini uygulayıp uygulamadığını kuaförünüze danışın çünkü sıcak makas saçın doğal nemini koruyarak kırılma olasılığını sıfıra indiriyor! Bu tekniği uygulayan bir kuaför bulamıyorsanız bile makas ile kestirin saçlarınızı :)
 
 
Gelelim Nimo hangi ürünleri kullanıyor ??
 
Aslında ben saça kullanılan ürünlerin sürekliliği saça yarardan çok zarara döndürdüğüne inandığımdan 6 ayda bir değiştiriyorum, farklı marka alıyorum mesela ...Fakat saçlarım ne kadar sağlıklı olursa olsun, muhakkak '' KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR ' için olan ürünleri tercih ediyorum !
 
 
Son zamanlarda memnun kaldığım nadir şampuanlardan...
İpek gibi yapıyor saçlarımı, uzun vadede ağırlaştırmıyor...
İçindeki gliserini gerçekten hissediyorsunuz ...
 
 
Gördüğünüz üzere 2 tip saç kremi mevcut!
Bunlardan biri sol tarafta duran , müdavim kullandığım...
Sağ taraftaki saç kremini ise saçıma fön , maşa, topuz vb. işlemler yapılacak ise kullanıyorum !
Saç maskemi de yine Dove Yoğun Onarıcı seriden, çünkü gerçekten çok seviyoru. Haftada 1, saçlarımın çok sertleştiğini hissettiğim durumlarda ise 2 kes kullanıyorum.
 
 
Veee yıllardır alışkanlık haline getirdiğim duş sonrası sıvı kremler ..
Kolay tarama ve güzel koku verdiğini düşündüğüm için kullanıyorum! Olmazsa olmaz değil ama benim kadar sağlıklı saçlarınız varsa. Ben buna rağmen hala kullanıyorum çünkü saç tararken de çok kırılıyor!
 
 
Bunlar ise yeni keşfettiğim '' sihirli bigudi '' diye satılan ısı gerektirmeden, maşaya ihtiyaç olmadan beni kıvırcık yapacak renkli güzel şeyler :) Henüz kullanamadım umarım işe yarar :/ Biliyorsunuz saçlarım dümdüz ve korktuğum için çok sık maşa yapmıyorum. En fazla saçım ıslakken örüp bir sonraki gün açıyorum!
 
 
Bu serinin devamı gelecek çünkü anlatacak o kadar çok '' saç bakımı '' birikimim var ki :)
 
Bu arada saçlarıma da bi maaşaaalah deyin de aman göze gelmesin :)))
 
Öperim canlar, canikolar !

nimostylo

Ankara Güzellik Merkezleri

Ankara'da Güzelik Bölgeler

Kategoriler

Ankara'da Güzellik Paylaşıldıkça Güzel

En Hit 10 Uygulama

Ankara Güzellik